Autostrada obecnie bez płacenia za bramki

W USA stale rozwija się budowa nowych autostrad. Wynika to z faktu, że nie ma wystarczających środków finansowych pochodzących od rządów federalnych lub stanowych.

Budowa nowych autostrad doprowadziła do wzrostu zagęszczenia ruchu i pogorszenia jakości powietrza. Prowadzi to również do utraty miejsc pracy, ponieważ wiele miejsc pracy jest mniej niż pożądanych, na przykład w branży budowlanej.

Rozwiązaniem byłaby bezpłatna autostrada, aby ludzie zamiast tego płacili za jej rozwój i utrzymanie. Byłoby to podobne do tego, co prezydent Trump zaproponował podczas swojej kampanii w 2016 r., kiedy powiedział, że chce „bezpłatnego” systemu autostrad międzystanowych.

Budowa obecnie budowanej autostrady ma zakończyć się do 2023 roku. Zauważono, że dzięki sprzedaży gruntu będą mogli generować dochody dla rządu.

Autostrada obecnie bez opłat za przejazd to autostrada Zumaya-Tarragona w Katalonii w Hiszpanii. Autostradę buduje firma Tarragona XXI.

Budowa tej autostrady została wstrzymana ze względu na kryzys finansowy, który dotknął Hiszpanię w 2008 roku, powodując spadek wydatków na projekty infrastrukturalne. Firma stara się teraz pozyskać fundusze z alternatywnych źródeł.

Najpopularniejszym źródłem dla tego projektu wydaje się być crowdfunding, który pozwolił zebrać do tej pory ponad milion euro.

Więcej autostrad w 2023

Przy spodziewanym wzroście liczby ludności na świecie potrzebne są autostrady, aby więcej osób mogło podróżować. Stany Zjednoczone przodują pod względem liczby nowych autostrad, a wiele krajów ma nadzieję pójść za przykładem USA.

Ponad 30% Amerykanów mieszka na autostradach, a dodatkowe 600 miliardów dolarów będzie trzeba zainwestować w nowe autostrady. Ponieważ rząd chce więcej budowy autostrad, możemy spodziewać się, że więcej ludzi będzie podróżować drogami i mostami mniej więcej w tym samym czasie, w którym samochody autonomiczne staną się powszechne.

Ponieważ samochody autonomiczne staną się powszechne, prawdopodobnie zwiększy się liczba wypadków drogowych z powodu rozproszenia uwagi podczas jazdy. Oznacza to, że nowe drogi muszą być budowane z myślą o bezpieczeństwie, aby mogły pomieścić wszystkich kierowców bez powodowania nadmiernego zatorów i chaosu w godzinach szczytu.

Oczekuje się, że budowa kolejnych autostrad w ciągu najbliższych kilku lat doprowadzi do powstania nowych możliwości dla biznesu.

Tymczasem niektóre firmy już się przygotowują, inwestując w technologię i infrastrukturę

Budowa autostrady wpłynie nie tylko na gospodarkę, ale także zwiększy zagęszczenie ruchu na drogach.

W 2023 r. liczba autostrad będzie rosła, aby obsłużyć dodatkowy ruch ze strony stale rosnącej populacji.

We wcześniejszym artykule wspomnieliśmy o tym, ile więcej samochodów ma wyjechać na drogi już w 2023 roku. W tym samym roku nastąpi również ogromny wzrost budowy autostrad. Nie będzie to jednak zjawisko negatywne, ponieważ pomoże zmniejszyć natężenie ruchu i poziom zanieczyszczenia.

Author: admin